Filtr

Konvektory do podlahy

2e8a02eb-87fe-4255-be6a-2b3cc205a958

Podlahové konvektory TERMO jsou vysoce výkonná moderní otopná tělesa. V principu fungují tak, že nasávají chladný vzduch do výměníku, v němž se vzduch ohřívá a následně se vrací zpět do místnosti. Konvektory se zabudovávají přímo do konstrukcí podlah výměníkem blíže k oknu. Ohřátý vzduch stoupající z výměníku před oknem vytváří tzv. tepelnou clonu, která studené okno odděluje od vnitřního prostředí místnosti a zároveň brání kondenzaci vzdušné vlhkosti na jeho povrchu.
Podlahovými konvektory lze vytápět i dochlazovat. Princip fungování je pak opačný.
Konvektory nacházejí uplatnění v místech s velkoplošným zasklením. Instalují se v komerčních a administrativních budovách, obchodních centrech, vestibulech a ostatních veřejných prostorách. Rozšířené jsou také v bytové zástavbě, kde slouží pro vytápění obytných místností, chodeb, hal a zimních zahrad.
Podlahové konvektory ISAN TERMO vyrábíme v provedení s přirozenou konvekcí (bez ventilátoru) a s nucenou konvekcí pomocí ventilátoru. Jejich základním topným prvkem je tepelný výměník dodávaný v tradičním provedení s hliníkovými lamelami, ale také méně obvyklý drátový model takzvaný spiro-výměník.  
Velký rozsah výšek a šířek našich konvektorů dává projektantovi mnoho možností, jak usadit do skladby podlahy model s požadovaným výkonem.